Kryštůfek Polcar

Síla a naděje.

Příběh s dobrým koncem popisuje Kryštůfkova maminka.

V červnu 2022 se u desetiměsíčního Kryštůfka objevila ve stolici krev. Po několika týdnech v nemocnici jsme získali diagnózu tyrosinémie a hepatocelulárního karcinomu. Bylo nám doporučeno dodržovat nízkobílkovinnou dietu a Kryštůfek byl zapsán na čekací listinu pro transplantaci jater v IKEM.

Naše rodina byla úžasná. Několik členů bylo ochotných darovat část svých jater Kryštůfkovi. Nakonec se jako nejvhodnější dárkyně ukázala být Kryštůfkova teta, moje sestra. Transplantace byla naplánována na říjen 2022 a obě operace proběhly úspěšně. Sestra se rychle zotavila a je v pořádku.

Kryštůfek musel na revizi již pátý den po operaci. Poté bojoval s infekcí v plicích, což vedlo k tomu, že několik dní byl udržován v umělém spánku. Navíc se potýkal s infekcí v močovém měchýři a třesem. Nemohl se sám posadit a ani lézt. Ale vše překonal a po šesti týdnech byl propuštěn domů, kde na něj netrpělivě čekala jeho starší sestřička.

V prvních měsících jsme se s žádnými lidmi nestýkali, kromě zcela zdravých prarodičů. Kryštůfek denně užíval celkem jedenáct různých léků a doplňků stravy. Postupně jsme začali rozšiřovat okruh lidí, s nimiž jsme přicházeli do kontaktu. Postupně jsme uvolňovali pravidla a v létě 2023 jsme si dokonce užili několik výletů.

V srpnu 2023 oslavil Kryštůfek své druhé narozeniny, a za to jsme nesmírně vděční. Chová se jako každé jiné dítě, léků už nebere tolik, nemá už skoro žádné omezení stravy a v budoucnu ho čeká školka a všechno, co k dětství patří.

Podpořte naši činnost

Darované finanční prostředky můžete odkázat na bankovní účet:

6520489329 / 0800

vedený u České spořitelny a.s.

Využít můžete QR platbu ze svého mobilního bankovnictví:

  • Otevřete v mobilu své bankovnictví.
  • Naskenujte QR kód pro platbu.
  • Zvolte částku, kterou chcete darovat.
  • Volitelně napište do zprávy pro příjemce své IČO.
  • Odešlete platbu.

Všem dárcům srdečně děkujeme!

Velice děkujeme za jakoukoli formu podpory, ať už finanční nebo nefinanční, které se nám od Vás dostalo. Moc si toho vážíme. Na stránkách fondu budeme průběžně informovat o průběhu našeho záměru rekonstrukce kliniky a novinkách, které se podařily zajistit. 

Za nadační fond Davida Švestky Lucie Gonsorčíková